Několik málo slov k sobotním tratím ČP

Ze shromaždiště, které leží na louce na samém okraji sídliště Jižní Svahy, je krásný výhled na protější stranu údolí Dřevnice. Ale tratě směřují na druhou stranu, do lesa, který je přepůlen silnicí, po níž denně projedou tisíce aut.

Což byla docela výzva. Naštěstí ne pro nás, ale pro ředitele, kterému jsme tlumočili náš požadavek – uzavřít silnici pro veškerou dopravu po celou dobu závodu. A to se povedlo, takže ti kdo rádi trhají asfalt, tak dostanou možnost. Silnice ale funguje i jako dělicí čára pro dva druhy lesa. Před silnicí je les hojně využívaný pejskaři, takže je protkaný mnoha vyšlapanými pěšinkami, které nelze ani zanést do mapy a plný psích bobků, kdežto za silnicí skýtá mix typický pro příměstský les – od bílých leteckých pasáží přes pasáže se sníženou viditelností až po téměř neprostupné bukové hustníky. Vše je prakticky na rovině, jen je ta rovina místy dost nakloněná.

A co samotné tratě? Slovy hlavní rozhodčí – „Víc už z toho lesa dostat nejde“, takže doufáme, že budete spokojeni.

Budou-li se Vám tratě líbit, svou chválu směřujte k LuHovi, ovšem budete-li chtít být kritičtí, Bára je ta, jenž Vaši kritiku přijme, ale buďte na ni milí, nebo se dočkáme předčasného porodu přímo na shromaždišti!

Bára Krejčíková a Lukáš Hovorka