Pár slov stavitele k mistrovskému závodu

Jižní Svahy jsou opravdu nádherný prostor pro sprint a městský orienťák. Jsou tak rozsáhlé, krásné a rozmanité, že největší výzvou a nejtěžším momentem při stavbě tratí bylo rozhodnout se, které části prostoru pro tratě vynechat a obětovat, protože do max. 15 min se opravdu nedá dostat všechno. Dal by se tu klidně postavit nádherný 5km sprint a uvažujeme, že tu možná uděláme i řádnou městskou klasiku.

Ačkoliv jsou to všechno „jen paneláky“, tak je zde skvělý mix jejich různých typů a z každého z nich bude při závodě možno něco ochutnat.

Zlínští Salesiáni nám vyšli úžasně vstříc, když umožnili využít kompletní prostor jejich kostela, a tak máme k dispozici arénu hodnou mistrovství republiky, vč. nadstandardně řešené karantény.

Pro závody ve městě nebylo úplně jednoduché získat všechna potřebná razítka, vč. uzavírek na krajské silnici, a tak věřím, že si všichni účastníci závod užijou a bude se jim líbit a ta energie, kterou jsme do pořádání závodu vložili, se nám vrátí zpátky.

Sprintové štafety jsou pořád relativně mladá disciplína. Snažil jsem se postavit zajímavý, kontaktní a férový závod a jsem zvědavý na ohlasy závodníků v cíli. Můžeme očekávat, že mezi nejlepšími budou ti, kteří umí mj. i dobře běhat po schodech :-).

Přeji všem příjemný orienťácký zážitek
Petr Pernička